• 0

KÂİNAT ECZANESİNDE FİTOTERAPİK BİTKİ ÇAY KÜRLERİNE DİKKAT!

 

Bilinçsiz ve doktoruna danışılmadan kullanılarak tüketilen bitki ve çayları vücudunuza ciddi zarar verebilir. Vücuda sunulan her besin gibi bitkilerinde alerjik boyutları düşünülmeli; her insanda aynı etkiyi göstermediği hesaba katılmalıdır. Hatta yan etkilerinin olma ihtimalinin bilinmesi önemlidir.

 

Fitoterapi ve Sağlık

Hastalıkların önüne geçmek veya tedaviyi desteklemek amacıyla bitkiler ile tedavi (fitoterapi) giderek yaygınlaşmaktadır. Bu yaygınlaşma içerisinde bilinçsiz tüketim tehlikesi de büyümekte. Sağlıklı yaşamak için nasıl beslenmek gerektiğini bozulmamış gıdalarla sağlığa kavuşmak ile öğreten, öğütleyen bilim ve bilim adamlarına (fitoterapiste) kulak verdiğimizde şifanın ancak beslenmeyi düzelterek mümkün olduğunu görmeliyiz; insanı daha da hasta eden İlaçlarla değil.

İlaç denilince kimyasal madde(zehir), toksin birikimi ve yan etkinin varlığı ne kadar doğru ise; ilaçsız yaşamı tercih etmek de o kadar önem taşır. Fitoterapik yaklaşım desteklendiğinde fitoterapi uzmanlığı tarafında yer almak doğru olacaktır.

Bitki Kürleri Her Bünyede Aynı Etkiyi Göstermeyebilir

Dikkat edilmesi gereken husus vücuda alınan, yenilen, içilen her türlü beslenme koşulunda olduğu gibi bitkilerde de etkileşme yolu veya alerjik boyutunun olabileceğinin; her insanda aynı etki sağlamayacağının, hatta yan etki gösterebileceğinin bilinmesidir. Bitki türlerinin tedavide olumlu sonuç vermesi için kişinin vücudunun kür ile uyumlu olması gerekmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.