• 0

HAMİLELİK DÖNEMİNDE AKUPUNKTUR TEDAVİSİ

 

Kimyasal ilaç kullanmanın sakıncalı olduğu hamilelik döneminde akupunktur tedavisi ilaç etkisini vücuda veren etkili bir metot olarak yüksek öneme sahiptir.

Gebelikte bulantı ve ağrılar ile mücadele eden anne adayları vücudun ağrı ve bulantı noktalarına yapılan kuru iğne tedavisi ile bu günleri rahatlık içerisinde geçirebilir.

 

Kısaca Akupunktur

Akupunktur bilindiği gibi Aku=iğne punktur=nokta birlikte söylendiğinde noktayı iğneleme kısacası bilinen seçilen etkin noktaya kuru iğne batırmaktır.

Akupunktur geleneksel Çin, Uzakdoğu ve Avrupa tıbbında 5binli yıllardan beri kullanılan günümüzde de tamamlayıcı tıp adıyla yaygın olarak kullanılan ve özellikle ağrı noktasında kendini kanıtlayan bir tedavi yöntemidir. Batırdığı noktanın özelliğine bağlı olarak biyokimyasal değişiklik oluşturarak; tedavide beklediğimizi vermektedir. Sadece ağrıda değil birçok hastalıkta da yüksek sonuç vererek Ortodoks tıbbına destek vererek rahatlama sağlar.

İlaç Kullanmadan İlaç Etkisinin Vücuda İletilmesi

Akupunktur uyguladığımız birçok hastada; bulguların şaşırtacak şekilde kısa sürede kaybolduğunu ve bulguların mutlu son verdiğini izlemekteyiz. Akupunktur kimyasal ilaçlar kullanması sakıncalı olan hamilelik döneminde ilaç kullanmadan ilaç etkisini vücuda vermekten dolayı pek bir öneme haizdir. Hamilelerin en yaygın sıkıntısı bulantıda dışarıdan bir ilaç almadan; bulantı noktasına iğne batırarak rahatlama sağlanabilir. Ayrıca hamilelerin yaşadığı baş, bel, boyun ağrısı gibi birçok ağrı ve rahatsızlıkta akupunktur anne ve bebeğin rahatlaması için ayrıca

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.