• 0

VÜCUDU STRESE SOKAN HAL; ALERJİ

Yaratılmışların En Kıymetlisi; İnsan

Tabiatın sırrı yine tabiatta gizlidir insanoğlunun vazifesi onu bulmak ve kâinata sunmaktır. Bu vazife insanlığın var oluşundan bitişine kadar da öyle olacaktır. Tarihin geçmiş şifacıları da sağlıkta tedavi metotlarını kâinat eczanesinin verdiği bitki ve usarelerini hazırlayarak insanoğlunun şifa bulmasında kullanmışlardır.

İnsan Ahsen-i Takvim (yaratılmışların en kıymetlisi) olarak var olmuş ve Evren tüm sunumlarını ona vakfetmiştir.

Alerji Vücut Dengesini Bozan Etkiye Tepkidir

Vücudun kabul ettiği biyolojik denge sağlıklı yaşamdır. Bu böyle giderken başka bir yabancı maddenin vücuda bir şekilde her hangi bir giriş yollarından girdiğinde; vücudun biyolojik dengesinin bozulması ve bu maddeye karşı tepkime reaksiyonu vermesi hali kısaca alerjidir.

Alerjiyi bir alerji trenine benzetirsek trenin bir itici gücü lokomotifi birde çektiği taşıdığı vagonlar vardır. Trenin durmasını isterseniz; lokomotifi durdurmanız gerekecektir sonra taşıdığı vagonları ya teker teker ya da topluca koparır amacınıza ulaşırsınız. Alerjide de böyledir.

Lokomotif maskeli alerjiler(majör alerjiler) diğer bir ifade ile de tip 2 alerjiler vagonlarda minör (küçük alerjiler) polenler de bunlardandır.

Güç Polenlerde mi Bağışıklık Sisteminde mi?

Mevsimsel baharda ortaya çıkan uçuşan polenlerin solunum sistemi ve beş duyu sistemiyle teması sonucunda gelişen saman nezlesi, bahar polen alerjisi, alerjik rinit tablosu vücudu strese sokan hastalık halidir.

Alerjen polen maddesi bağışıklık sistemi direnç göstermediği şartlarda aktif ve baskın çıkar. Sonuç olarak da çok rahatsız edici bir durumun açığa çıkması söz konusudur.

Geleneksel Alerji Tedavi Yöntemleri

  1. Kişisel koruyucu önlemleri (polen uçuşma dönemlerinde tedbir almak, dışarı çıkmamak, maske kullanmak gibi)
  2. Kimyasal madde (ilaç kullanmak)
  3. Aylık hazırlanan haftalık uygulanan aşı

Takip edilen hastalardan bilindiği üzere; bu üçlü planlama yaklaşımla hastanın rahatlama oranı %50-60 civarındadır. Ayrıca İlaç kronik kullanımı sonucunda birikim yan etkisi ile vücudun başka bir organında problem yaratmaktadır.

Biz Neden Farklıyız?

Ortodoks tıpla alerji tedavisine karşın biz holistik yaklaşım ile hareket ediyoruz.

* Alerjen maddeyi tespit ediyor,

* Titreşim enerji frekansını, cihaz sistemi ile ters çevirerek (inverse) ortadan kaldırıyor,

* Tedaviyi akupunkturla taçlandırıyoruz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.