Panik atak, depresyon, ruhsal problemler, takıntılılık hali, bipolar kişilik, dikkat dağınıklığı, adapte olamama, hiperaktivite gibi ruhsal problemler biorezonans ile tedavi edilebilir. Çünkü biorezonans ruhsal problemleri yaratan etmenlerin tespitini sağlayacak cihaza sahiptir; bu cihaz yoluyla o etmenlerin yerine vücut için doğru titreşimlerin ulaştırılmasını sağlar ve kişiyi bu esaretten kurtarır.

Biorezonans cihazı ile hastalar rahatsızlıkların etkilerinin azaldığını ilk seansta hissetmekte, desteklenen matrix (bilinçaltı arındırma) seansları ile de korku, kaygı, endişe ve gerginliklerinden kurtulmaktadır.

Önce Biorezonanstan bahsetmekte fayda var.

İnsan vücudunda her bir organ, hücre, doku vb. bir frekansa sahip. Ve bu frekanslar birbiriyle uyumlu, düzgün çalışmak durumunda. Aksi halde vücut direncini kaybeder, her insanda farklı koşullarda hastalıklar ortaya çıkar.

Biorezonans yani frekans tıbbı olarak adlandırdığımız tedavi metodunla bu titreşimleri ölçen özel bir cihaz mevcut. Cihaz hasarlı frekansları belirler ve kişinin vücudunu analiz eder. Biz bu aşamaya ön sağlık analizi demekteyiz.

Ön sağlık analiziniz sonucu çıkan hastalıklar doktorumuz tarafından tedavi planının oluşturulması ile hastaya sunulur. Ortalama başarı oranı ve kaç seansta hangi tedavilerin uygulanacağı anlatılır. Hasta devam etmek isterse uygun zaman diliminde ilk seans başlar.
Seanslar esnasında hasta hiçbir ağrı, sızı, yan etki hissetmez. Dışarıdan takviye, ilaç almadığı için hiçbir yan etkisi yoktur. Sıfır günlük bebeğe dahi uygulanabilir.

Hasta rahat bir koltukta oturur. Doktorun önerdiği şekilde cihazla bağlantılı manyetik aktarımlar yapılır. Bu sırada hasta uyuyabilir, konuşabilir, kitap okuyabilir..

Belirli seans sonunda hasta hastalıklarının etkisinden çıkmaya başlar. Hastanın farkında olmadığı bir çok rahatsızlık da kendiliğinden düzelmeye başlar. Çünkü tedavi edilen ilgili organın bağlı olduğu diğer rahatsızlıklar da ortadan kaybolur. Kişi fizyolokik ve psikolojik bakımdan bütüncül bir iyileşme sürecine girer.